curcubeu

Membru din: 21-05-2013   |   Nivel:

    6 posturi

     1 - 6 din 6 posturi
    Scris la data: 20 Jun 2013, 01:19
    Cumpara-ti un razuitor de rosturi, costa in jur de 11-15lei.Inlocuiesti chitul vechi cu altul nou,spor la treaba!
    Fisiere atasate
    Scris la data: 09 Jun 2013, 23:56
    Cred ca e Thuja orientalis(Biota Forma).
    Scris la data: 09 Jun 2013, 23:43
    O idee excelenta,mie-mi place!
    Scris la data: 09 Jun 2013, 23:40
    Subscriu la comentariul lui Valy!
    Scris la data: 09 Jun 2013, 23:20
    Buna seara.Am si eu o problema cu un trotuar din beton care arata foarte rau.Va rog sa-mi dati o ''reteta'' pentru al repara. Se afla la intrarea in curte pana in fata usii de intrare a casei.Foarte multi bani nu doresc sa investesc(fiind o casa de vacanta).Intentionez sa fac o copertina, care v-a acoperi tot trotuarul si chiar depasi.Este inclinat spre exteriorul casei ;curtea este in panta panta.Nu stiu ce fundatie are, dar are ceva crapaturi marisoare.Apa se absoarbe relativ repede.Va rog sa -mi spuneti cum sa procedez si in cazul in care doresc sau nu doresc impermeabilizarea lui, si daca e necesar avand in vedere faptul ca voi pune copertina.daca ajuta cu ceva,are pozitie spre sud.
    Fisiere atasate
    Scris la data: 29 May 2013, 02:43
    Buna seara,doresc sa fac o pardoseala la o casa de chirpici,dar nu vreau sa torn sapa.As putea sa pun ceva pietris sau nisip pentru planeitate,peste sa pun polistiren extrudat si apoi sa montez grinzi peste care fixez scandura? Imi mai trebuie si ceva folie? Ce metode imi puteti propune? Multumesc.
     1 - 6 din 6 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.