Am un boiler INSTANT.Este bun pentru conectare? Multumesc !

Am un boiler INSTANT.Este bun pentru conectare? Multumesc !
Buna ziua. Veti avea nevoie si de o pompa de circulatie pentru a circula agentul prin sistem. Boilerul va produce apa calda insa nu este capabil sa o si circule prin instalatie. Totodata depinde si de ce capacitate are boilerul si de cat de mare va fi instalatia. Ne puteti trimite mai multe detalii pe email.
Buna seara. Multumesc pentru raspunsul rapid. Boilerul este de 11 l .(este bun?)Daca DA,va rog sa-mi raspundeti la intrebarile de mai jos. Marturisesc ca imi este frica de evenimentele, cateodata tragice, provocate de centrala termica. Este si motivul pentru care caut solutii alternative,bineinteles la un pret convenabil.De aceea va rog sa-mi dati mai multe detalii in ceea ce priveste pretul total, cel putin estimativ. Apartamentul este compus din : un hol de 7 m,bucataria camerele sunt dituate de-a lungul lui.In total, apartamentul are aproximativ 58 mp.Va rog, daca se poate, (fara sa va trimit planul apartamentului)sa-mi faceti o calculatie estimativa de pret (inclusiv pompa de care imi spuneti) ca eu sa ma pot hotara. Va multumesc anticipat! Cu respect. Viorica B.
Buna ziua. Printr-un metru de plinta circula 0,5l agent termic, insemnand ca boilerul dvs va este suficient pentru aproximativ 20m plinta. Desi nu ne-ati furnizat suficiente detalii, tinand cont ca am mai facut apartamente la astfel de dimensiuni, va pot spune estimativ ca, in functie de detaliile de la fata locului, calculatia se va situa in jurul valorii de 1000-1500E. Daca doriti ne puteti trimite mai multe detalii pe adresa de email office@thermaskirt.ro sau daca sunteti din Bucuresti un reprezentant va poate face o vizita.
Buna ziua. Printr-un metru de plinta circula 0,5l agent termic, insemnand ca boilerul dvs va este suficient pentru aproximativ 20m plinta. Desi nu ne-ati furnizat suficiente detalii, tinand cont ca am mai facut apartamente la astfel de dimensiuni, va pot spune estimativ ca, in functie de detaliile de la fata locului, calculatia se va situa in jurul valorii de 1000-1500E. Daca doriti ne puteti trimite mai multe detalii pe adresa de email office@thermaskirt.ro sau daca sunteti din Bucuresti un reprezentant va poate face o vizita.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.