Spatii de depozitare in casa

Buna ziua, Ca fiecare om am in casa lucruri si obiecte pe care nu le folosesc zilnic si as vrea sa gasesc o solutie pentru depozitarea lor. Rolele, bicicleta, uneltele de gradinarit, genti cu scule etc. Nu am loc sa le inghesui intr-o camera sau pe hol si nici in mansarda nu pot sa le pun pentru ca este locuita. Nu am o camara sau un loc special pentru depozitare. Deocamdata le tin pe balcon. Ce idei puteti sa imi dati pentru spatii de depozitare eficienta in casa ?
Cateva idei in imagini
Utilizarea spatiului de sub scara e o solutie foarte buna. Am scara din lemn in casa si daca as putea sa folosesc spatiul de sub ea ca sa imi pun bicicleta si sculele m-ar scuti macar de aglomerarea holului. Multumesc pentru idei.
Puteti sa organizati spatii de depozitare in multe locuri, de pilda incastrate in mobilier. Pe hol, in dormitor sau in bucatarie, in functie de specificul lucrurilor pe care le aveti de dpozitat puteti face loc pentru o serie de obiecte. iata de exmeplu in link-urile atasate cateva idei pentru dormitor, bucatarie, hol (in special acestea sunt valbile pentru obiectele de genul celor pe care le-ati mentionat) sau pentru ustensilele de gradinarit (pe orice perete liber si ferit vederii). Speram ca va vor fi de folos.
Am vazut la niste amici facute sertare in contratrepte... toate incaltarile isi gasesc un loc binemeritat !
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.