Sint cetatean strain care lucreaza in domeniu de constructie de ani de zile si trebe sa spun ca articol este splendit! Intradevar situatie la piata de constructii si in tara este groaznic. Sint atata persone neseriose si atata hoti ca iti vine sa vo....... Din fericirea am lucrat mai mult cu clienti strain (Austria, Germania) care au fost serios si cu care am fost in stare sa cream o situatie WIN/WIN. Acuma cu criza asta situatie a devenit si dificil pentru mine asadar imi string ce mai buni municitor din firma si incep lucrari in strainatate. Trebe sa spun ca la mine toti angajati au fost platit tot timpul la timp si destul de bine, toti au avut si au contract de munca dar si intre municitori sint foarte multi neseriosi si puturosi si hoti. E foarte, foarte greu sa iti gasesti municitori harnici cu bun simti. Problema cel mai mare in tara asta este ca peste tot in domeniu puplic s-a creat cercuri de mafioti si hoti. De la nivel de primarii pina la cel mai inalte functii politice de stat, la politia, finante si justitie. Ei distrug tara si opresc orice evolutie. Nu prea am speranta pentru tara asta. O sa fii unii care profita la maxim prin hotie, smecherii si afaceri murdare si o mare multime de oameni care ramane amarat si care o sa se chinuesc zi de zi fara nici o speranta pentru viitor. Asadar daca esti un om harnic, serios si cu bun simti mai bine sa pleci! Nu vad cum vrei sa schimb situatie in Romania?