Reparatii masini de spalat

Buna ziua , am o masina de spalat marca _OK-150 OWM-- ma luat-o de citeva zile, si acum am probat-o---nu funtioneaza, imi incarca apa, dar nu pleca tamburul- descarca apa, si nu merge nici centrifuga-am verificat , cureaua e buna, nu e sarita--am mai incercat odata si a mers, dar parca am vazut cum facea flama sub motor, a terminat centrifuga, dar a inceput sa mearga pompa sa scoata apa-- am lasat sa termine programul, dar dupa 5 minute tot tragea apa afara- nu se oprea- am inchis masina de la buton- am incercat din nou dar de data asta nu a mai mers- arata codul de indicare avarie , ( led) imi arata 7 aprinderi , , conform cartii , ar fi suprasolicitare motor, sau motor in avarie-- imi puteti da ceva detalii si sfaturi pentru reparatie? multumesc- o zi buna
Da,trebuie schimbati carbunii la motor.
Multumesc, cind am luat masina, nu am fixat cele 2 suruburi , care blocheaza cuva, si am pus masina , culcat pe o parte in auto- are influenta? poate sa se fi mutat cuva, si nu mai este la linie? este si acesta un motiv al nefunctionari? sau sint 100% carbuni? o zi buna
Nu e o problema de transport,carbunii motorului sunt uzati si trebuie schimbati.
Multumesc- eu stau in germania- o sa vad unde ii gasesc carbunii, ca pe aici, se arunca cind se strica, ca iti cer prea mult manopera la reparat-- o zi buna, si spor la treaba
Da asa e acolo,dar puteti lua din tara,problema e cine le va inlocui.
in principiu , eu- sint mecanic moto, dar incerc--semmana cu un alternator, -rotor, bobina, carbuni....o sa il desfac sa iau codul si sa fac comanda
Ok,succes.
Buna ziua , dupa ceva timp , a aparut alta problema. Dupa ce am schimbat carbunii, si a functionat perfect. Nu pleaca centrifuga acum. In timpul programului , cind trebuie sa intre centrifuga , da sa plece , si secunda urmatoare , revine la programul di inainte. Ce ar putea sa fie? Multumesc tuturor
Buna ziua , revin cu o intrebare , la acelasi tip masina de spalat O.K- nu mai pleaca centrifuga. ce se poate face ? schimba ? Multumesc
In principiu tot de la motor e problema,ori carbunii ori e defect motorul, verifica prima data carbunii pot fi blocati in suport sau sunt din nou terminati.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.