Reparatii masini de spalat

Buna seara! Am o masina Ariston Aqualtis AQS 1000 rotatii din 2003 si a aparut eroare F8. Am spalat un ciclu bumbac 90 grade si totul a fost in regula, la urmatorul ciclu sintetice 50 grade dupa ce s-a auzit zgomotul de inceput evacuare apa, masina s-a oprit, s-a auzit zgomotul blocare/deblocare usa si ledurile luminau intermitent, pe ecran Eroare "F8 deconectati masina...". Am scos din priza, am bagat la loc in priza si am dat un program clatire delicate, totul a fost in regula pana la final ciclu. Al treilea ciclu, Sintetice 40 grade a fost bine pana la evacuare apa de la spalat si de aici aceeasi problema.... Mentionez ca am schimbat un modul dupa primele 4-6 luni , in garantie pentru ca nu afisa corect pprogramele si un altul la 6 luni dupa ce a iesit din garantie...
Se pare ca masina dvs nu incalzeste apa,posibil rezistenta defecta sau vreun fir de la ea sarit sau ars sau defect pe modul partea de incalzire.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.