Minunat.Nu suport spatiile abandonate, neingrijite.Fiecare loc,casa,constructie are o poveste.Bisericile sint spatii puternic energizate de trecerea timpului si oamenilor. Pacat mai mare ar fi ca aceste cladiri sa fie demodate.Avem destula tehnologie care se poate aplica pentru consolidare,reparare....Noi romanii ne-am obisnuit sa demolam totul. Nu este singura solutie.Uite dovada. Zilnic trec prin Piata Amzei si strada Clemenceau.in drum spre casa .Cladirea superba unde in ultimii ani a fost sediul Partidului Romania Mare a fost demolata complet.Cine este responsabil de aceasta nenorocire.De ce nu a fost tras la raspundere. Oamenii din cartier sint inca bulversati.Se vorbeste ca Vadim Tudor isi face bloc de 7 etaje. Cladirea care a fost demolata si sincer nu este singura din Bucuresti, avea valoare istorica si monumentala.Ar fi putut ramine in picioare,ar fi putut fi sediul cultural, orice numai sa fi ramas...Vadim Tudor putea sa-si gaseasca un loc viran caci inca sint destule...pacat,pacat. De-ar fi sa mai traiesc o mie de ani de Vadim Tudor nu-mi voi aduce aminte decit ca a demolat acel imobil..A murit o cladire, a murit un colt din sufletul Bucurestiului meu drag.