Masina de spalat Whirlpool - eroare F08

Buna sunt Narcis,am o masina de spalat Whirlpool de cam 3 ani,de cateva zile nu imi mai merge imi arata F08 am intrebat pe cineva si mia spus sa schimb pompa de evacuare a apei,am schimbato si imi arata la fel,daca stie cineva va rog sami spuna ce ii pot face,multumesc
F08 Open circuit error detected on heating circuit The main control unit in the washing machine has detected that there is an open circuit somewhere in the heating circuit. The main control unit will detect this error at the start of a program and during the spin phase. Check wash heating element for continuity Check the wash heater for earth leakage Check wiring to the heater Check the control unit Buna,dupa cum vedeti aici la masina dvs. este vorba despre circuitul de incalzire a apei,mai precis aveti rezistenta de incalzire arsa,verificati continuitatea rezistentei si daca e intrerupta schimbati-o.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.