Masina de spalat Samsung WF8500NMW8 - nu mai spala cum trebuie

Buna seara. Am o Samsung WF8500NMW8 de 3-4 ani si de ceva timp nu mai spala cum trebuie. Inainte rufele ieseau curate, insa acum sunt aproape la fel cum le-am bagat. Mentionez ca acum 2-3 luni i-am curata filtrul de scame de unde am scos cateva clame de par. Stiti ce s-ar putea face ca sa functioneze cum trebuie? Multumesc anticipat.
Buna.Gradul de curatire al rufelor vine de la detergent si de la temperatura apei,daca masina nu mai spala bine ori ai schimbat detergentul ori are defecta rezistenta de incalzire si spala cu apa rece,regleaza temperatura apei la 50 de grade si dupa aproximativ 15 min. pune mana pe geamul masinii si vezi daca incalzeste apa,daca nu e calda atunci trebuie verificata rezistenta sau circuitul de alimentere al rezistentei.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.