Masina de spalat Hoover six AAA

Salut.Am o masina de spalat Hoover six AAA.Functioneaza normal cu etapele de spalare dar nu.mi functioneaza electromotorul ,nu.mi invarte tamburul cu rufe.Ce pot sa fac? multumesc.
Cel mai probabil trebuie schimbati carbunii la motor.
si cum pot sa fac asta?
Cred ca ar trebui sa chemi un depanator.
nu am aceasta posibilitate.. personal as putea sa ii pun?
Da,daca va pricepeti cat de cat, trebuie dat motorul jos si in partea din spate a motorului veti vedea doi suporti de plastic probabil negri la care sunt atasate doua fire,acestia trebuie demontati si in interiorul lor se afla carbunii,ii demontati si ii cumparati si pe urma ii montati la loc,e destul de complicat,daca nu sunteti sigur ca va descurcati mai bine nu va apucati,puteti strica mai rau daca gresiti ceva.Succes.
Multumesc frumos!
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.