Electrolux EWP106300W. Dupa cum vedeti in poze, am scurgeri de apa si rugina care provin probabil de la rulmentul tamburului. Am vb deja la 2...

Electrolux EWP106300W. Dupa cum vedeti in poze, am scurgeri de apa si rugina care provin probabil de la rulmentul tamburului. Am vb deja la 2 service-uri Electrolux si mi-au dat niste preturi astronomice. Unul 500 RON si celalalt &00 RON. Inainte sa observ balta de rugina, tamburul scotea un huruit puternic in timp ce se rotea indiferent de viteza. Masina are 3 ani, adica este proaspat iesita din garantie. Valoarea initiala: 1000 RON. Daca trebuiesc schimbati rulmentii, de unde pot s aii comand? De la service mi-au spus ca ptr modelul acesta se schimba tot tamburul pentru ca nu exista rulmenti de schimb pe piata ptr acest model. Este adevarat? Multumesc!
Daca masina are cuva lipita la mijloc si nu e demontabila cu suruburi va trebui taiata,e complicat,rulmentii si simeringul le gasiti pe net sau la un magazin de rulmenti,sunt rulmenti comuni,nu sunt speciali.De unde sunteti?
Lucru în România