Da, asa e la noi. Acopera totul cu beton (alb - ca sa fie mai frumos!), niveleaza putin si gata spatiul urban! Chiar credeti ca o sa stea cineva in...

Da, asa e la noi. Acopera totul cu beton (alb - ca sa fie mai frumos!), niveleaza putin si gata spatiul urban! Chiar credeti ca o sa stea cineva in acea piata vara, la 40 de grade (adica cel putin 50 la nivelul betonului incins)? Sa distrugi e usor si, din pacate, cam definitiv...
Pe mine, ceea ce mă şochează şi mă întristează foarte tare este lipsa totală a petelor de verdeaţă! Un spaţiu deschis atât de mare, fără nici o plantă, fără un copac şi un petec de umbră, este ceva absolut... oare cum să-l calific? Nu pot să înţeleg cum s-a ajuns la această amenajare, câtă vreme aici era gândit un spaţiu pietonal, cu rol de piaţă publică (într-adevăr "square", nu "place". Şi nici "market"). Trist!
Şi dacă tot am intrat în această discuţie, am încercat să rememorez cum arăta Piaţa Universităţii înainte de intervenţia de acum. Doar aşa, ca să-mi dau seama ce am avut şi ce am pierdut. M-a ajutat Google. Iată! Obsevaţi că unii copăcei sunt înfloriti?
aoleu, cum era si cum au facut!!! da au unde parca acuma aia care vin in centru la beri fara numar fara numar? au!
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.