Cum pot scapa de pisicile care imi strica florile?

Daca nu stiti despre ce este vorba ar trebui sa nu vorbiti.Eu chiar am o mare problema cu pisicile.Am copii mici si .......se joaca in curte ....prin rahat de de pisici.Chiar sunt animale care deranjeaza.Oricum as dori sa se introduca impozite pt caini si pisici.Din acesti bani s-ar putea realiza conditii excelente pt caini vagabonzi si pisici.Nu suntem datori sa ocolim toti cacatii de caini de pe strada si sa suportam mizeria si galagia lor.Cred ca 10 lei pe luna impozit are toata lumea sa plateasca.......
Eu ca sa reusesc sa pun mana pe o pisica aparuta de aiurea dar care statea ore intregi in gradina linga o groapa si prindea soareci sau cirtite mi-a trebuit aproape o jumatate de an,timp in care ii dadeam de mincare.Mai am o pisica tot asa de aiurea care era imblinzita dar e cam batrana si lenesa.Cea batrana o bagam intr-o hala unde am soareci si dormea non stop.La inceput pisicul tinar mi-a permis sa-i ating coada dar imtr-o zi l-am prins.Bineinteles ca s-a zbatut si m-a zgariat dar l-am bagat in hala unde am utilaje si alte lucruri depozitate.Timp de o saptamana n-am reusit sa-l vad in hala auzeam doar zgomote cind prindea soareci.Cu greu l-am scos din hala dar acum inteleg de ce.Nu a prins toti soarecii.Deci domnii au dreptate.E greu sa prinzi un pisic.In curte vin vreo 5 pisici,doar unul imblinzit pe ceilalti nu pot sa-i ating pentru ca fug inclusiv cel care l-am bagat odata in hala.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.