Buna ziua, Pentru o casa de 80-100 Mp (4 pers) - ce sistem pentru apa calda menajera imi recomandati? 1 - Boiler electric 2 - Boiler pe lemne 3 -...

Buna ziua, Pentru o casa de 80-100 Mp (4 pers) - ce sistem pentru apa calda menajera imi recomandati? 1 - Boiler electric 2 - Boiler pe lemne 3 - Pompa de caldura 4 - Panouri solare Gazele le exclud pentru ca nu sunt in zona. Ma intereseaza ajantaje si dezavantaje si bineinteles partea financiara cost achizitie si ulterior cost lunar. Multumesc mult
Buna ziua, Care ar fi operatiile si costurile la o pompa de caldura, pentru apa calda la o casa de aprox 100 Mp (4 pers)? Si pompele de caldura pot fi utilizate si la incalzire? Multumesc1
stimate agleptycus, pompa de cakdura care sa faca doar acm nu este o idee prea buna. este prea mare investitia. exista pompe de caldura care produc energie ce poate fi folosita la incalzirea casei si producerea de ac. va mai astept! cu stima, cristian lazaroiu.
Buna ziua Domnule Cristian, imi puteti spune etapele exacte si un buget minim pentru casa mentionata? eventuale date informative de care sa tin cont? Multumiri
buna dimineata! stimate agleptycus, costurile pentru o asemenea casa se ridica la aproximativ 14-16.000 euro. trebuie masurat putul pe care il aveti - debitul pe care il poate furniza pe ora. va invit la showroom-ul din bucurestii noi ca sa vedeti ce anume trebuie facut in camera tehnica, pentru imobilul Dvs. aici putem avea discutiile legate de ordinea lucrarilor, variante, cererile Dvs, planurile casei, etc. imi trebuie mai multe informatii pentru a va putea da o ordine a lucrarilor - sint operatii care nu sint necesare la Dvs, sau poate sint. va astept! cu stima, cristian lazaroiu.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.