Buna Ziua! In care normativ,sau cod de proiectare scrie cat de mare poate sa fie un gard?Multumesc anticipat

Buna Ziua! In care normativ,sau cod de proiectare scrie cat de mare poate sa fie un gard?Multumesc anticipat
Nu cred ca exista un normativ care sa impuna inaltimea gardului - CRED ca el trebuie sa aiba un proiect executat de o pers autorizata...si cam atat. Mie personal, imi plac gardurile din Ardeal , zona " Sighiilor" , cele de tip cetate...poti umbla cat de imbracat vrei prin curte... Iar de ce spune domnul architect absolvent in Olanda...kiar nu-s de accord cu d-lui...daca ar fi studiat in Romania, ar fi STIUT ca SI gardurile romanesti se "cadreaza" intr-un anumit topic, ritm...in functie de regiuni . Nu sunt "absolvent de arhitectura in Olanda"...insa am " tras cu okiu' pe unde am fost in tara noastra si am vazut diferentele intre gardurile oltenesti, ardelenesti ( astea nu-s garduri ci ziduri de aparare ) , cele din Dobrogea, Moldova...s.a.m.d. Si...am avut ocazia sa petrec si nopti prin Rotterdam...si am vazut ( ca din intamplare - cica ! ) prin fereastra mare si fara perdele a unei vilute cochetzele, cum stapana casei aseza masa doar in bikini ... - poate asa-i pe placu' d-lui architect absolvent in Olanda...
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.