buna ziua, Am un vecin nou care si-a construit o casa pe o suprafata de 100 mp., cu subsol parter si mansarda intr-un spatiu cu deschidere de 8 m, intre vecini nu are distanta decat dr.50 cm si stg.90 cm, cu derogari intr-un puz si autorizatie de constructie care nu stiu cum i-a fost data Am in spatele casei un gard de 8 ml din plasa prinse cu sarma,fara fundatie, care separa proprietatea mea de a vecinului in cauza. Gardul fiind de 2 m si vecinul neavand saptiu sa treaca pe langa casa , din spate in fata sa duca gunoiul si sa dezapezeasca, le arunca la mine in gradina.Pentru a ma proteja de aceste lucruri, am inaltat gardul(care era din plase petrecute) ,la 3 m, sudandu-le intre ele..Acum m-a reclamat la politie si primarie ca i-am facut gradina zoologica, desi in prima faza a zis ca nu are nimic impotriva.Primaria i-a spus ca nu ma poate obliga sa-l dau jos, dar ma poate obliga sa iau autorizatie de constructie.Dar pentru ce sa iau aceasta autorizatie de constructie cand eu nu am facut decat o reparatie a gardului deja existent?Daca nu-i place gardul, de ce nu-l face el pe terenul lui?Mentionez ca eu am toata proprietatea imprejmuita de mine, el nu si-a facut nici un gard