Buna ziua Am o masina de spalat whirlpool model AWOE 81200. masina are 2 ani......de ceva vreme face un zgomot la stoarcere de zici ca acum zboara......

Buna ziua Am o masina de spalat whirlpool model AWOE 81200. masina are 2 ani......de ceva vreme face un zgomot la stoarcere de zici ca acum zboara.......Folosesc dedurizant la fiecare spalare.........Ce imi recomandati pentru a inlatura acel zgomot????Multumesc
Buna ziua. Aceeasi problema am si eu la o masina care are turaie maxima la stoarcere de 1400 rotatii.Am pus la spalat din prostie 2 perne si am uitat sa o setez la stoarcere pe viteza minima.Pernele,hainele impermeabile ramin imbibate cu o mare cantitate de apa ,prin centrifugare se lipesc pe o parte a tamburului si datotita inertiei exercita o forta care descentreaza tamburul.Daca observati oscilatii fata de garnitura este clar ca s-a descentrat.Acum o folosesc la 700 rotatii si totusi ma astept ca intro buna zi sa se dezmembreze.Deci o solutie ar fi reducerea turatiei si eventual stoarcere repetata.Reparatia cred ca ar fi inlocuirea tamburului care este din inox si cred ca ar fi foarte scump si necesita manopera serioasa.
Imi puteti spune costul reparatiei ???Multumesc
Nu pot aprecia costul reparatiei deoarece nu lucrez in domeniul acesta.Eu o voi folosio pe a mea la turatie mica dar imi este frica de ziua in care se va dezmembra.Sincer cind stoarce prefer sa nu stau langa ea.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.