Buna ziua ,am o problema cu masina de spalat adoua zi gasesc apa in ea imi puteti da un sfat ce are sau ce se poate schimba la ea 'multumesc

Buna ziua ,am o problema cu masina de spalat adoua zi gasesc apa in ea imi puteti da un sfat ce are sau ce se poate schimba la ea 'multumesc
Sper ca domnul meserias sa nu se supere dar din experienta prin care am trecut recent presupun ca ar fi electovalva nu mai inchide calumea si scapa apa in masina pana una alta inchide.ti apa care alimenteaza masina si incercati sa curatati electovalva scotind sata, puteti scoate elextrovalva si suflati in ea daca aerul trece ainseamna ca e nu mai inchide si e putin defecta.Ar trebui sa dati mai multe detalii a doua zi ? Presupunem ca in prima ati spalat ? .Cu ocazia asta vreau sa multumesc foarte frumos pentru rabdarea si dedicatia domnului "Electrocasnice" reparatorul online sunteti foarte de apreciat si va spun ca am rezolvat problema era triacul ala si se impuscase si contactul de pe placa care ducea la triac.:) Va multumesc !!!
Buna o am de multi ani de vreo doua saptamini imi face treaba asta am inchis si apa si tot am gasit apa adoua zi apa este murdara de fiecare data
Chestia asta se intampla daca cu o zi inainte spalati ? Pai masina de spalat are sub hublou un capac desfaceti capacul si curatati pompa de evacuare este posibil sa aibe scame sau vreo moneda mai incercati sa tint.ti furtunul de evacuare la nivelul solului sa curga toata apa din masina.
Acum am curatato avea niste ace si mizerie am desfacut si electrovalvele si am curat si sita multumesc ptr sfaturi o sa vad miine daca se mai aduna apa daca da o sa schimb electrovalvele multumes.
Inainte de a lua alta electrovalava probati.o pe aia , o desface.ti de pe sertar si suflati in ea daca aerul trece ea e problema dar daca nu trece 8nseamna ca e ceva la evacuare masina nu reuseste sa evacueze apa cum trebuie si ramane eu la asta ma gandesc cand ati spus apa murdara este apa neevacuata curatati bine si pompa de evacuare si daca tot asa face culcati masina si desfaceti usor furtunul negru care duce spre pompa de evacuare sa nu cumva sa fie vreo soseta prinsa acolo
Buna,in cazul dvs. apa vine inapoi din canalizare,cauza poate fi scurgerea de la chiuveta infundata sau furtunul de evacuare al masinii este mai jos decat sifonul chiuvetei , la sifon furtunul masinii trebuie sa plece in sus ,sa faca o bucla mai sus decat racordul sifonului.
daca furtunul de scurgere este conectat la racordurlle unei ghiuvete se poate ca apa sa fie impinsa in masina prin furtunul de evacuare.mutati furtunul e evacuare intr-un wc si inchideti robinetul de apa.posibil sa nu mai inchida nici robinetul.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.