Buna seara! Am achizitionat un cuptor electric AKZ 6220IX fiind f fericita ca am intrat in posesia unei'' bijuterii '' ,dar se pare ca fericirea mea ...

Buna seara! Am achizitionat un cuptor electric AKZ 6220IX fiind f fericita ca am intrat in posesia unei'' bijuterii '' ,dar se pare ca fericirea mea a tinut fix 3 luni.In timp ce ma bucuram de el ,pregatind ,daca se poate spune asa pt ca de fapt coceam o pizza semipreparata in tava de scurgere,la temperatura si timpul indicat in manualul de utilizare ,am auzit un zgomot ce m-a anuntat ca fericirea mea a zburat.Tava se ondulase si a fost aruncata in geamul cuptorului care a fost spart.De aici incepe calvarul.Am contactat un service din Braila unde se pare ca bunavointa nu face casa buna cu domnul de acolo si neapucand sa-mi spun durerea mi-a fost trantit telefonul in nas.Degeaba am mai incercat sa iau legatura cu acest domn de la service PFA CRISTESCU ,ESEC TOTAL.Am mers la Flanco Braila ,unde am dat peste oameni super draguti dar care nu au putut sa faca mare lucru pt mine deoarece si dumnealor se pare ca intampina aceleasi probleme cu acest PFA CRISTESCU. Problema este ca a trecut atata timp si eu nu reusesc sa fac nimic pt ca nu am un cod de bare ,unic dealtminteri ce a fost lipit pe usa cuptorului si care s a dezlipit ,curatat ,plecat de acolo iar in lipsa acestuia nu pot face nimic.Astfel ,prin lipsa acestei hartii eu nu pot face nimic. Nu pot repara,inlocui sau cumpara geamul spart.Astfel un cuptor pe care am dat 1800 lei ,folosit 3 luni,stricat de aproape 6 luni a devenit piesa de muzeu in bucataria mea.Dragilor ,imi puteti spune si mie ce este de facut? eram f multumita de produsele dstra dar acum ,dupa o asa intamplare sunt f dezamagita! Cumva whirlpool a devenit marca de unica folosinta?Am achizitionat un produs scump, fiind sigura ca pretul reflecta calitatea dar se pare ca de aceasta data m-am inselat si sunt astfel nevoita sa scot alti bani pt a achizitiona un alt cuptor.
Doamna, am citit ce ati scris aici si e tipic firmei whirlpool si oamenilor lor, acel cod de bare este codul geamului nu al cuptorului,aveti codul de service pe spatele cuptorului si pe certificatul de garantie cu care se poate obtine orice piesa pentru cuptor. Nu cred ca acel geam intra in garantie deoarece pe tava de scurgere nu se gateste nimic, ea se tine sub gratar pentru a opri eventuale scurgeri sa nu ajunga pe fundul cuptorului. Aveti doua variante, chemati protectia consumatorului sau chemati un alt service sa va repare cuptorul contra cost. Da, whirlpool este deja de mult o marca de unica folosinta din pacate.Succes.
Buna ziua! Sunt in aceeasi situatie! Am achizitionat un cuptor electric incorporabil AKZ 6520IXL - "bijuterie". Dupa fix 2 ani defect major! Placa electronica (in perioada de garantie am mai avu 2 "evenimente" - au aparut si pete in interior parca as fi tras cu ceva - vopseauaaaaa). Costul peste 1.300 lei . Imi puteti spune si mie ce este de facut? Sun de cca 3 zile dar nimeni de la firma nu raspunde. Sunt convins ca Whirlpool a devenit "marca" fara nume!!!!!! Produs scump - dar nu se reflecta absolut deloc in calitate. Exista posibilitatea de a actiona in instanta ? Multumesc
Va dau acelasi raspuns ca mai sus, cautati un service si rezolvati problema. Degeaba sunati la firma, ei nu au raspundere in postgarantie, instanta nu poate sa oblige firma dupa garantie.
Mergeti intr-un magazin care sa aiba acelasi cuptor si cautati codul de bare necesar
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.