Buna, Am achizitionat o masina de spalat secon hand ....merge ok doar ca nu incalzeste apa....nu ma pricep la masini de spalat dar cred ca poate ...

Buna, Am achizitionat o masina de spalat secon hand ....merge ok doar ca nu incalzeste apa....nu ma pricep la masini de spalat dar cred ca poate fi siguranta sau poate termostatul sau rezistenta....imi poate spune cineva cat m-ar costa o astfel de reparatie (oricare din ele ar fi sau poate ca e altceva...)? aveti idee cat poate lua un reparator pt o astfel de interventie? multumesc anticipat!!!
Am dat un raspuns.L-am trimis dar vad ca nu apare.Era destul de explificativ.Imi pare rau voi reveni inca o data dar daca ce trimit este respins eu ma retrag.TASTEZ NU GROZAV , imi ia mult timp si tastatura mai face figuri.
Fiind ora 5 ma gindesc ca de vina este siteul.Voi reveni.
Multumesc frumos pt raspuns dl Nelu, imi pare foarte rau ca nu a aparut ceea ce ati explicat, am sa va rog sa mai scrieti inca o data, sunt foarte interesata....
Revin.
Va dau pe etape.Daca nu va descurcati va spun mai departe.Prima data verificati rezistenta.1.Daca nu este intrereupta.2.Daca nu este fisurata teava de protectie a rezistentetei(izolare fata de exterior adica apa),Daca tubul de protectie este compromis termostatul se v-a intrerupe din nou. Faza 2.se face masurind rezistenta intre cuva si capetele rezistentei .Daca este buna rezistenta trebuie sa fie infinita(aparatul nu va indica nimic)Verificarea se face cu apa in masina si papucii scosi de la rezistenta.Cind ii puneti la loc nu conteaza ordinea stinga,dreapta.Se poate face cu un aparat ieftin chinezesc de aprox.15 lei care oricum e bine sa-l aveti in casa.Puneti aparatul pe rezistenta maxima.Daca rezistenta este compromisa ca izolatie va poate defecta programatorul.
Buna seara! Am o masina de spalat Ardo pe care as dori sa o dau ( pt piese sau poate fi reparata - nu incalzeste apa) daca sunteti interest lasati-mi un mesaj. Multumesc!
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.