AM SCHIMBAT ACOPERISUL DE TIGLA CU UNUL NOU DE TABLA.MESERIASUL DIN GHIRODA,A PLECAT SI-MI PLOUA PE LANGA COS.VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT: POT SA PUN...

AM SCHIMBAT ACOPERISUL DE TIGLA CU UNUL NOU DE TABLA.MESERIASUL DIN GHIRODA,A PLECAT SI-MI PLOUA PE LANGA COS.VA ROG AJUTATI-MA CU UN SFAT: POT SA PUN MALTAR PE LANGA COS,CA CU WAKAFLEX NU STIU DACA GASESC PE CINEVA SA SE PRICEAPA SI MAI DAU SI ATATIA BANI... VA MULTUMESC...
Izolarea cu benzi bituminoase este cea mai buna solutie pentru ce vi se intampla, dar nu cunoastem produsul Maltar sau aceasta marca (daca despre asta e vorba). Mai aveti o solutie: folositi o foaie de tabla pentru a imbraca baza cosului de jur imprejur. Practic, tabla se ridica pe cos si este fixata si de acesta si de tabla acoperisului. (Ca sa fim mai descriptivi, imaginati-va o fusta pe forma cosului, care e trasa pe corpul acestuia si ale carei "poale" se fixeaza de acoperis) Apoi se ermetizeaza la imbinari cu un un chit de etansare.
VA MULTUMESC! MALTAR NU E UN PRODUS,EFECTIV CI REZULTANTA AMESTECULUI DE CIMENT CU APA SI VAR., DAR CU SCRISUL ACESTA PROBABIL SE INTELESGE ALTCEVA. ADICA SA MALTARESC INTRE BAZA COSULUI CU TABLA.VOIAM SA STIU DACA SE LIPESTE CIMENTUL DE TABLA VOPSITA( TIGLA DE TABLA).
Buna ziua, in nici un caz ceea ce propuneti dv. nu e fezabil. Pe tabla de acoperis aveti nevoie de izolari cu produse pe baza de bitum. Speram ca v-am fost de folos.
MULTUMESC,SPER CA AM REZOLVAT!
Buna ziua din nou, revenim si cu o alta solutie profesionala, pentru detalii cititi mai multe aici: Rame de etansare FAKRO pentru cosuri de fum
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.