Termoizolare pe interior sau pe exterior?

Buna ziua, ma puteti sfatui cu privire la un lucru? sau am nevoie de niste opinii. care credeti ca cea mai avantajoasa solutie de termoizolare la o casa? pe exterior sau pe interior? am inteles ca izolarea pe exterior pune probleme la ferestre, ca iese zidul in afara si ferestrele raman mai retrase, zone pe unde se pierde caldura, cer deci metode de izolare speciale. ca sa nu zic ca e mai scumpa. dar pe interior se reduce din spatiul din casa si nu stiu nici ce sa aleg sa nu fie nociv pentru sanatate. banuiesc ca sunt mai multe argumente pro si contra, m-ar ajuta sa iau o decizie
Buna ziua, Din punctul meu de vedere o termoizolare „ca la carte" se face pe exterior. Doar in cazuri de „forta majora" se poate face pe interior.
Linkuri
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.