Va salut si va multumesc de raspuns,am citit tot comentariul scrisde DVS prea multa vorbaraie ,eu va scriu ca am vazut diverse firme cum monteaza osb pe pereti daca v-as arata ca eu am filmat cind am turnat betonul cu cifele de beton cind am montat peretii interiori si cei exteriori ma refer la sandwich cum l-am montat nu cu firma cum vad ce se lauda fiecare firma in parte ca eu fac sparg avioane si cind la proba contrarie nu se vede cum se lauda fiecare . Eu va scriu si am imagini ma repet am imagini si e construita in regie proprie nu cu diriginte de santier cum mai vad pe la alte constructi bai, eu am diriginte de santier ,hai sa lasam vrajala de o parte care o face firma care doreste sa convinga clientul sau clientii. Eu, va scriu mai pe scurt eu am montat 135 baxuri de vate bazaltica adica 1188kg de vata am montat eu si cu sotia de 10 cm grosime cu 2,2kg fiecare placa de vata bazaltica ,OSB 3 de 15mm la parter si 12mm la etaj l-am montat singur ,a iesit ata si cind zic ata totul in boloboc prieteni cind au vazut nu au crezut , folia ,bariera de vapori din aluminiu eu am montat-o placile de rigips l-am montat tot singur , urmeaza sa le gletuiesc si sa dau cu lavabila si ma apuc tot singur de instalatia electrica tot singur ca asta imi este meseria am totul cumparat si aparatajul il am aplicile din lemn din clasa indiana cu becuri economice, cu cap scara va fi instalatia electrica nu ma grabesc m-i le fac singur si nu dau atitia bani cit cer firmele am trifazatul in casa adica PI=80 A ptr cunioscatori 3x 16mm =1x25mm2 DVR l-am cumparat