Se poate restaura tigla ceramica sau din beton?

Buna ziua, In curand este posibil sa am posibilitatea colectarii in urma unor demolari de o cantitate insemnata de tigla care nu stiu exact daca este ceramica sau din beton dar pana aflu as vrea sa ma pun la curent cu restaurarea ei daca este posibila. Am inteles ca nu mai este toata la aceiasi culoare si as fi interesat daca se poate vopsi sau restaura cumva, daca da ar fi minuntat. Va rog sa-mi spuneti si mie daca merita sa vopsesti tigla si daca da ,ce vopsea recomandati si cum se procedeaza? Multumesc multtt
Buna ziua, Nu stie nimeni daca se restaureaza tigla??? Multumesc
Da, chiar buna intrebare. Si eu sunt curios sa aflu daca se poate restaura tigla. Poate stie cineva ceva despre asta?
Salut. Exista mai multe firme care comercializeaza vopsele speciale pentru reconditionarea tiglelor. Oricare dintre aceste firma va pot pune la dispozitie si o fisa cu etapele de lucru/ tehnologia de aplicare. Disboroof 408 ,un produs Caparol, va poate ajuta la recondtionare. Sper ca v-am fost de folos.
exista o tehnologie de curatare,tratare ,grunduire si vopsire....Isonit de numeste vopseaua si este Daneza, top mond ial.Au reprezentanta in Romania si aplicatori oficiali....., cine-i curios sa caute pe net...
tigla ceramica se reconditioneaza si vopseste cu tehnologie Isonit Danemerca,si au reprezentanti in Romania...
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.