Salut, am o casa izolata exterior cu polistiren 5, facut drenaj de jurul imprejurul casei,si peretii interiori care compartimenteza camerele prezina o...

salut, am o casa izolata exterior cu polistiren 5, facut drenaj de jurul imprejurul casei,si peretii interiori care compartimenteza camerele prezina o umezeala de aproximativ 40 de cm de la nivelul sapei in sus.Tin sa mentionez ca zidul este construt de caramida cu o grosime de aproximativ 30 cm.Zidaria este facuta din var si nisip si finisata cu glet. Va rog sa ma ajutati cu o informatie pentru a elimina umezeala din perete.Nu detin informatia daca intre elevatie si primul rand de caramida exista hidroizolatie. Pe exterior exista si peretii acestia nu sunt afectati
Click pe linkul catre pagina cu Tratamente pentru impermeabilizare. Succes !
Linkuri
Buna ziua Daca peretii sunt din aramida plina puteti stopa umezeala ascensionala cu DRYZONE.Acesta se injecteaza la baza zidului in rostul dintre prima si a doua caramida si creaza o zona hidrofoba care opreste umezeala sa mai urce prrin capilaritati.Ulterior tencuiala trebuie sa fiie hidrofoba si/sau de asanare.Puteti realiza aceasta tencuiala cu DERPOR.Va atasez fisele tehnice ale produselor. Pentru mai multe informatii vizitati www.hidroizolatii-constructii.eu
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.