Programe sau siteuri pentru design propriu

Salut, stie cineva sa-mi recomande un site sau un program cu ajutorul caruia sa-mi fac singura un fel de proiect de amenajare? Adica am o camera si un anume mobilier, as vrea sa il rearanjez, dar nu vreau sa ma plimb cu el prin casa. Mi-ar placea sa imi desenez pe calculator o schema, sa-mi dea voie programul sa fac perimetrul incaperii si sa ma joc cu piesele de mobila pana obtin cea mai reusita aranjare. Nu ma pricep la programare, as vrea unul de-a gata, nu sa ceara cine stie ce abilitati tehnice. Multumesc mult!
Buna, poti sa incerci online pe site-ul asta: http://www.homestyler.com/designer . Este destul de usor de folosit si iti poti crea singura un proiect de amenajare. In meniul principal gasesti patru sectiuni: construiesti, mobilezi, decorezi si poti chiar sa amenajezi si exteriorul. Daca te intereseaza doar amenajarea unei camere o construiesti doar pe aceea si te folosesti de instrumentele pe care le gasesti in meniul principal.Poti vedea constructia atat 2d cat si 3d. Spor la planuit :)
Linkuri
Google are un programel extrem de interesant, se numeste sketchup. Eu m-am jucat putin cu el dar am vazut ca te poti juca cu amenajarea unei camere incepand cu mobilier propus de ei pana la chestii pe care ti le definesti tu.
Linkuri
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.