Plinta de lemn sau plinta cu canal de cabluri

Buna ziua, Am schimbat parchetul in sufragerie si am o intrebare. Am fost intr-un magazin si am cautat plinta pentru parchet. Am constatat ca exista diferite modele de plinta din lemn, mai late mai inguste si nu stiu ce sa aleg sau care este diferenta intre ele. Este vorba doar de aspectul estetic sau are si alta importanta latimea plintei? Am auzit ca exista si plinte care pot ascunde cablurile dar la magazinul unde am fost nu aveau si cred ca mai degraba as cumpara astfel de plinta pentru ca rezolva problema cablurilor insirate. Unde as putea sa gasesc si cu ce anume se prinde de parchet/perete? Multumesc.
Buna dimineata, Intr-adevar solutia cea mai buna sunt plintele prin care se pot trage si cabluri. Incercati in magazinele specializate pe materiale de constructii sau parchet. Pentru prindere, puteti utiliza adezivi precum cei de mai jos. Latimea plintei tine doar de decor si efectul obtinut, respectiv protectia peretelui in acest caz (nu permiteau si tragerea cablurilor).
Linkuri
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.