Modificare proiect casa

Buna ziua! De curand eu si viitorul meu sot ne-am apucat sa ne ridicam o casa, pe parcursul ridicarii am facut mici modificari, mai exact am modificat geamul de la bucatarie,din unul pe lung am facut doua, la dormitoare am facut geamuri de sus pana jos( in proiect era un geam mic si usa) si am mai adaugat un geam mai mic unde este scara fata de proiectul aprobat de cei de la primarie Mentionez ca structura nu a fost afectata. Intrebarea mea este : se poate face o foaie aditionala cu modificarile facute si se ataseaza la proiectul initial sau trebuie luata de la capat toata procedura: modificare proiect, dat catre arhitectul de la primarie sa-l aprobe, dupa care se demareaza pentru o alta autorizatie? Multumesc
Buna ziua, Din punct de vedere legal nu se pot aduce modificari la fatada - in mod normal trebuie reautorizat proiectul. Ce se poate intampla la fiecare administratie locala nu poate nimeni anticipa. Depinde de fiecare primarie... De multe ori se rezolva fara autorizare .... cel mai indicat este sa va informati la primaria locala. Conform legii - trebuie reautorizat proiectul.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.