Izolare baie cu polistiren extrudat

buna ziua, am o disputa cu meseriasul casei care imi recomanda izolarea baii cu polistiren extrudat. Restul camerelor asa am decis sa le izolam, insa pentru baie mi se pare ca nu este bine, mai ales ca este o baie destul de mica (cam 5 mp) Ce imi recomandati? este bine sau nu? Precizez ca pe exterior casa este izolata cu polistiren expandat de 20 cm.
buna ziua, daca intr-adevar aveti 20 cm de expandat pe exteriorul casei va recomand sa nu mai izolati si pe interior (mai ales cu materiale plastice), ci doar sa asigurati o aerisire (ventilare) corecta a casei, si o izolatie suficienta in acoperis (25 cm de vata minerala, de preferat de sticla). iar ventilatia este esentiala in cazul baii oricum. succes!
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.