Incalzire prin plinta Therma Skirt pentru casa mea

buna numele meu este Dutu si as vrea sa va cer parerea in legatura cu incalzirea pt casa mea ,sincer as opta pt Therma Skirt dar intrebarea mea este , daca pot sa alimentez sistemul de la un boiler 200l incorporat in semineu cu lemne si daca ar fi mai convenabil circuit inchis pe ulei sau circuit deschis pe baza de apa?si ar mai fi un aport la incalzire de la un panou solar heatpipe 30tuburi 4 anotimpuri+aeroterma aer cald deviata din semineu ,si locuinta este ,P+E 180m2 ar mai fi nevoie si de incalzire in pardoseala ?
Buna ziua Domnule Dutu. Sistemul ThermaSkirt se poate alimenta de la un boiler, insa veti avea nevoie de o pompa de circulatie si un vas de expansiune montate suplimentar. V-as recomanda un circuit inchis pe baza de apa, nu recomand ulei. Atat timp cat putem monta plinta pe macar 80-90% din pereti nu veti mai avea nevoie de nici un alt sistem suplimentar (incalzirea in pardoseala la care faceti referire). Daca doriti ne puteti trimite planul casei dvs pentru o mai buna analiza pe adresa noastra de email office@thermaskirt.ro Va ramanem la dispozitie pentru orice alte nelamuriri.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.