Foarte valoros articolul. Informație de acest calibru nu se găsește nici pe site-urile românești dedicate SEO

Culmea e că algoritmul google detectează și promovează un comportament normal în SEO. Cine are bun simț, chiar dacă nu a apucat să se documenteze prea mult, nu va greși prea mult la început. Sunt îngrijorat de timpul necesar pentru îndepărtarea acestor backlink-uri rele provenite din spam și de pe site-uri cu tematici care nu au legătura cu site-ul țintă. Nu am folosit niciodată instrumentul Google Search Console Disavow, acum am auzit de el, l-am notat. :) Care sunt uneltele de la google sau alte platforme care arata linkurile bune sau rele? mai există și altă modalitate pe lângă interogarea automată făcută de search console ? : (din link https://search.google.com/search-console/links?resource_id..... -samd)
Multumim pentru apreciere ! Instrumente precum Ahrefs, Moz, SEMRush, Monitor Backlink sunt utile , acestea indicand toate linkurile care se potrivesc definițiilor lor cu privire la linkurile toxice. Am atasat mai jos linkul catre pagina de ajutor de la google .
Linkuri
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.