Foarte valoros articolul. Informație de acest calibru nu se găsește nici pe site-urile românești dedicate SEO

Culmea e că algoritmul google detectează și promovează un comportament normal în SEO. Cine are bun simț, chiar dacă nu a apucat să se documenteze prea mult, nu va greși prea mult la început. Sunt îngrijorat de timpul necesar pentru îndepărtarea acestor backlink-uri rele provenite din spam și de pe site-uri cu tematici care nu au legătura cu site-ul țintă. Nu am folosit niciodată instrumentul Google Search Console Disavow, acum am auzit de el, l-am notat. :) Care sunt uneltele de la google sau alte platforme care arata linkurile bune sau rele? mai există și altă modalitate pe lângă interogarea automată făcută de search console ? : (din link https://search.google.com/search-console/links?resource_id..... -samd)
Multumim pentru apreciere ! Instrumente precum Ahrefs, Moz, SEMRush, Monitor Backlink sunt utile , acestea indicand toate linkurile care se potrivesc definițiilor lor cu privire la linkurile toxice. Am atasat mai jos linkul catre pagina de ajutor de la google .
Linkuri