Controleaza temperatura din casa

Automatizarile panouri solare sunt niste sisteme excelente pentru a controla temperatura casei tale. Simplitatea, inteligenta si eficienta sunt factori cheie care definesc calitativ un controler de panouri solare de calitate, care sa asculte de utilizator si sa-i intuiasca cerintele. Nu am vazut inca pe viu un astfel de sistem, inafara de ce am vazut online. Online am vazut pe un site de profil – Automa, niste automatizari panouri solare de exceptie, dotate cu relee mecanice si senzori de temperatura la alegere. La fel ca si la Siemens, automatizarile Automa sunt de fapt niste sisteme diferentiale pentru sisteme de incalzire formate din puffere, cazane pe combustibili si panouri solare. Ce imi place la aceste controlere este ca dispun si de un sistem numit de ei Automa/Sorel Connect, prin care controlerele, utilizand magistrale CAN sau Ethernet, pot comunica intre ele, cu retelele locale si cu Internetul. Ce as fi vrut sa intreb, referitor la regulatorul electronic de temperatura diferentiala RWD32S, ma intereseaza cat de usoara e setarea sau daca oferiti si asistenta tehnica, in caz ca ceva nu merge. Multumesc.
Solutia bazata pe regulatorul electronic de temperatura diferentiala RWD32S este destinata exclusiv captarii energiei termice din radiatia solara prin panouri solare si stocarii acesteia pentru a fi utilizata in circuitele de incalzire. Pentru aplicatii complexe care includ si alte surse de caldura Siemens ofera solutii de automatizare a caror complexitate creste o data cu cerintele de performanta si de exploatare ale instalatiilor respective, mergand pana la sisteme complete integrate de Building Management. Parametrizarea regulatorului electronic de temperatura diferentiala RWD32S este extrem de simpla, asa cum reiese din instructiunile de instalare anexate. Cu toate acestea, recomandam ca montajul, instalarea si punerea in functiune a echipamentelor sa fie facuta de personal calificat si cu experienta in realizarea acestor categorii de lucrari.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.