Ce material sa aleg pentru mobilierul de gradina?

Buna! de vreo luna am terminat cu constructia terasei din fata casei, iar acum incep sa ma gandesc la amenajarea ei. Pe langa cateva ghivece cu flori si poate si cateva figurine ceramice, ma gandeam sa folosesc si o masuta cu cateva scaune sau doua bancute. Nu ma pot hotari ca sa aleg si mai ales din ce material sa fie mobilierul. As vrea ceva nu foarte scump si rezistent la conditiile de afara (nu le voi muta la adapost de fiecare data cand ploua). Poate cineva sa ma sfatuiasca in privinta asta?
Hello Cristiana, Terasa este acoperita? Daca este acoperita eu as opta pentru mobilierul de gradina din ratan, mie imi place foarte mult, are un design exotic. Consider ca il poti folosi atat la interior cat si la exterior. ( in plus este foarte usor de mutat) Dar sa ai grija la soare, ca se decoloreaza atunci cand este expus timp indelungat la lumina directa a soarelui. Si iarna mobilierul din ratan devine sensibil si se poate crapa. Sa ai spor la amenajare! :)
Buna, terasa nu este acoperita si probabil ca nici nu o voi acoperi. Voi incerca sa fac zilele aceastea cateva poze pentru a-ti arata. Si mie imi place foarte mult cum arata mobilierul din ratan, totusi daca este sensibil la lumina soarelui si probabil si la ploi, nu prea ma mai incanta. Mai am putina rabdare...poate mai primesc si alte sugestii. Merci Cleopatra...daca mai ai si alte idei, le astept :)
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.