Buna ziua Un pic de ajutor cu o automatizare pe care doresc sa o fac la IP meu. Situatia actuala Centrala gaz, 8 Circuite, distribuitor simplu, fara ...

Buna ziua Un pic de ajutor cu o automatizare pe care doresc sa o fac la IP meu. Situatia actuala Centrala gaz, 8 Circuite, distribuitor simplu, fara alte modificatri. Pe tur butelie de amestec si o pompa. Pompa se afla intre butelie si distribuitor. Pe retur pompa centralei. La toate astea vreau sa imi montez o automatizare cu 4 termostate, unitate de comanda si 8 actuatori. Unitate de comanda are modul comanda pompa si centrala. Ar mai sa mai am altceva in vedere pentru buna functionare a instalatiei? A doua problema, pe unul din circuite, debitmetrul este blocat. Chair daca inchid circuitul debitmetru ramane nemiscat. E vreo problema? se poate face ceva? A treia problema. La un circuit pe tur imediat la iesire din distribuitor pare ca s-a scurs ceva ca si cum a pierdut apa iar apa se uscat si conectorul este cumva corodat usor. Presiunea in instalatie nu a scazut. Multumesc pentru ajutor.
Butelia de egalizare trebuie racordata astfel , Tur + redur de la casa pe o parte circuit secundar , si tur + retur de la centrala in butelie circuit primar La automatizare , trebuie cele 4 termostatate intai vedeti cum aveti si circuitele pe casa , servomotorase 8 buc , si rigleta de conexiuni , masterul Trebuie sal mai strangeti conectorul respectiv care curege La debimetre se blocheaza arcul respectiv se gaseste sa se cumpere debitmetre separate , trebui sa cati la acelasi producator de distribuitor , Sau desfacut si curat astfel incat sa culiseze arcul liver si sa fie centrat .
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.