BUNA ZIUA ASI VREA SA STIU SI EU O SOLUTIE CARE SA MA AJUTE SA SCAP DE IGRASIE SI MUCEGAI. O SOLUTIE PE CARE CINEVA A PUSO IN PRACTICA SI A SCAPAT MULTUMESC

Am aceiasi problema in baie, am renovat tavanul o data si am observat ca reapare igrasia. Si eu as vrea sa aflu o solutie eficienta care sa ma ajute sa scap de ea. Multumesc!
Buna ziua Fiind vorba despre baie este foarte probabil ca mucegaiul dvs sa apara de la condensul format de la aburi.Va rog sa detaliati pozitia baii precum si termoizolatia(daca exista)
Buna ziua Locuiesc la bloc,la etajul 2.Din cate stiu eu nu s-a facut o alta izolatie a baii, decat cea care exista din momentul constructie blocului. Credeti ca aceasta ar putea fi cauza?va multumesc mult
mai aveti aerisirea la baie sau e astupata ? cat de inestetic pare gratarul ala in baie sau bucatarie, foarte multi au tendinta sa il astupe, pe atat de folositor este.
aveti dreptate, aerisirea din baie nu mai este functionala.Am astupat-o cu glet in uma cu vreo 2 ani cand am renovat in baie.Deci este posibil ca de aici sa prorneasca problema igrasiei? credeti ca as putea sa ii redau functionalitatea daca sparg stratul de glet cre o acopera?
Puteti face asta, sa spargeti si sa refaceti aerisirea sau sa instalati un mini ventilator in acel loc. Important este ca baia si bucatarie sa fie tot timpul ventilate, aerisite.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.