Buna ziua, Am probleme cu geamul termopan (se face condens) Am observat ca se simpte curent de la rama geamului. Am schimbat garnitura dar acum un an ...

Buna ziua, Am probleme cu geamul termopan (se face condens) Am observat ca se simpte curent de la rama geamului. Am schimbat garnitura dar acum un an si cred ca ceea ce mi-au pus, este de calitate indoielnica. M-ar interesa daca pot cumpara de la dvs. o cantitate mai mica , ca persoana fizica, nu firma si bineinteles, la ce pret. Va multumesc anticipat pentru un eventual raspuns. O zi buna.
Buna ziua, Va multumim pentru mesajul transmis. Din pacate este foarte greu sa va oferim o solutie salvatoare, universala, la problema dumneavoastra (condens pe geamul termoizolant + curent de la rama ferestrei). Mai mult ca sigur la dumneavoastra exista un cumul de factori care au contribuit (si care sunt responsabili si acum) la aparitia acestor probleme: - sistemul de tamplarie neperfomant (a se vedea si feroneria folosita) - geamul termoizolant executat necorespunzator - montajul prost realizat (fara folosirea unor materiale specifice de etansare) - existenta unor surse mari de umezeala si lipsa aerisirilor repetate - existenta unor "punti termice' etc. Totusi, daca imi spuneti ca se simte curent la rama geamului, trebuie vazut exact de unde apare acesta si pe cat posibil (daca se mai poate), inlaturata cauza. Avand in vedere ca qarnitura ati schimbat-o si in plus, presupunand ca cerceveau se suprapune corespunzator pe rama iar feroneria este cea corecta, ar mai ramane ca si posibila cauza: - existenta unor "punti termice" Acestea pot aparea ca urmare a unor fisuri si microfisuri generate de presiuni si miscari repetate (dilatari si contractii) in zona rostului (unde s-a folosit doar spuma PU de montaj). Pe acolo circula nestingherit aerul rece, vaporii de apa si chiar picaturile de apa. La modul ideal, camera dumneavoastra ar trebui sa fie ca si anvelopa unui autoturism (sa nu existe fisuri sau perforatii). Cred ca cel mai bine o sa fie la primavara sau vara sa faceti impreuna cu o firma de incredere o verificare cat mai buna a ferestrelor si montajului, urmand ca apoi sa vedeti ce puteti face: sa incercati introducerea unor benzi precomprimate in zona rosturilor sau inlocuirea ferestrelor. In atasament va transmit cateva exemple de utilizare a diverselor sisteme de etansare (cu folii si/sau benzi de etansare). Tot alaturat va transmit si cateva pliante cu aceste produse. Daca mai aveti intrebari sau nelamuriri, nu ezitati sa ne contactati. Cu stima, Ovidiu Farcasiu - URBAN C&O S.R.L. Bucuresti
Buna ziua, Va multumesc pentru raspunsul profesionist si prompt. Cred ca aveti dreptate . Exista o punte termica si nu stiu inca care este varianta care mi-ar rezolva problema fara sa schimb termopanul care implica mult disconfort (blocul este anvelopat exterior si interior in zona geamului ) Urban_iso_bloco_one_ pare varianta acceptabila, dar imi trebuie timp sa mai "studiez" O intrebare : un pret /ml la Urban iso uno? Asigurat si montaj? Va doresc o zi minunata si inca o data multumiri.
Buna seara, Va multumim pentru mesaj. Din pacate noi nu realizam montajul, dar va asiguram de tot sprijinul si informatiile pe care le avem. In atasament va transmitem "Ïnstructiunile de montaj". In ceea ce priveste pretul (pentru ISO BLOCO ONE), acesta variaza in functie de latimea benzii, nivelul de decomprimare si cantitatea de produse comandate. Pretul poate sa inceapa de exemplu de la 3 Euro pe metru si sa ajunga pana la 6 Euro pe metru. Daca aveti nevoie de alte informatii sau detalii, am rugamintea sa ne contactati si telefonic (0314056136) sau pe e-mail (office@u-r-b-a-n.ro). Va multumi inca o data pentru interesul acordat produselor comercializate de firma noastra si va asteptam cu noi comentarii sau intrebari. Cu stima, Ovidiu Farcasiu - URBAN C&O S.R.L. Bucuresti
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.