Au crapat placile de gresie pe treptele exterioare

Am si eu o problema si sper sa ma ajutati dvs. cu o solutie. Treptele de la intrarea in casa mea sunt placate cu gresie si cateva dintre placi s-au crapat. Spre norocul meu inca mai am cateva placi indentice care mi-au ramas atunci cand au fost placate scarile ( lucrarea a fost facuta acum 4 ani). Nu stiu daca ar fi mai bine sa inlocuiesc doar placile sparte sau sa inlocuiesc toate placile fiindca am observat ca si chitul dintre placi s-a deteriorat. Pot sa schimb placile sparte si sa rechituiesc rosturile afectate sau ar fi mai indicat sa inlocuiesc toata gresia cu una noua? Ce “termen de garantie" are o lucrare de genul acesta pentru placari exterioare? De asemenea m-ar interesa si o solutie pentru muchiile treptelor, ma gandesc ca poate exista niste profile speciale anti-alunecare si alte solutii pentru a evita craparea placilor. Puteti eventual sa imi recomandati si niste produse de calitate?
Daca e vorba si de alunecare, atunci probabil ca treptele sunt lucioase si atunci solutia mai potrivita si mai scumpa e inlocuirea lor cu totul. Acum depinde de cati bani aveti, solutia cu inlocuitul placilor deteriorate si schimbarea chitului e cea mai ieftina. Sigur ca puteti inlocui totul, dar nu acoperirea e de vina, cel mult la montare sa se fi facut greseli. Placile s-au crapat pentru ca ati carat probabil ceva mobilier greu pe ele sau s-au scapat unelte, gresia e prin natura ei rezistenta la trafic, tocmai de-asta ne luam gresie pentru afara.
daca va intereseaza trepte din granit tratat pentru exterior,durata de viata cca 40 ani, 0756363428 0720588110
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.