Am de hidroizolat o terasa de garaj(circa 20mp), pe care circulam, am un spatiu de relaxare.Garajul, are cam15 ani,are panta, planseul este din B400,...

Am de hidroizolat o terasa de garaj(circa 20mp), pe care circulam, am un spatiu de relaxare.Garajul, are cam15 ani,are panta, planseul este din B400, pana la urma s-a ros suprafata. Acum 5ani am turnat sapa autonivelanta, apoi o vopsea cu proprietati hidroizolante, care a rezistat pana acum.Ar trebuii sa fac ce nu am facut la constructia garajului:HIROIZOLATIE,Nu as pune gresie peste o hidroizolatie, as merge pe o rasina , mono sau bicomponenta, colorata(sa nu se vada suportul), care sa indeplineasca ambele functii.O problema ar fi sapa autonivelanta, cea axistenta s-a fisurat (Adeplast),cred ca trabuie ceva mai de soi (pt. exterior),si sigur indepartata.Ce solutie si produse sa folosesc? Am citit despre SIKA BOND, HYPERDESMO, par ok.
Buna ziua! Pentru hidroizolatie eu as merge pe SIKA BOND, este foarte folosita in Italia. Trebuie sa faci lucrarea si nu stiti cui sa va adresati? EstimariConstructii.ro este locul unde puteti gasi GRATUIT profesionistii de care aveti nevoie la un pret avantajos. Avem mesteri din toate domeniile: Constructii case, renovari apartamente, bai, bucatarii, instalatii electrice, sanitare si de incalzire, zidarie, tencuiala, glet, fatade, parchet, gresie, reparatii si multe alte activitati. Viziteaza platforma www.EstimariConstructii.ro , completeaza formularul (Cere o estimare) și vei fi contactat de catre meseriasii si firmele interesate. Poti sa alegi cu calm cea mai buna oferta pentru tine. Va gasim cel mai bun pret! Trimite mai departe ca si alte persoane sa poata gasi un mester bun la un pret avantajos. Va multumesc
Buna ziua SIKA BOND este conceput ca in prinipal ca adeziv pt parchet/gresie/faianta/et cu baza poliuretanica.Probabil sunt "mesteri"in Romania care folosesc acest produs la hidroizolatii. Membrana Hyperdesmo este conceputa in special pentru HIDROIZOLARE.Este lchida ,se aplica cu trafaletul,pensula sau prin spreiere.Asfel hidroizolarea se face punct cu punct,fara lipituri sau imbinari.Sistemul HYPERDESMO este complet (amorsa,masticuri pt chituit,membrana ,protectie membrana)Pt detalii cititi articolul atasat sau vizitati www.hidroizolatii-constructii.eu Cu stima Ing Silviu Voinescu 0728984551
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.