Alegerea unei saltele: DomusFlex vs Ergoflex vs GinGinFlex

Buna ziua tuturor! Nici nu m-am gandit ca alegerea unei saltele (hotarare aparent banala) poate deveni atat de complexa - au aparut atatea marci, mai ceva ca la adidasi; care saltea e mai buna intre DomusFlex, Ergoflex si GinGinFlex? Am incercat sa fac o comparatie intre ele, dar nu ma pot decice.
De GinGinFlex n-am auzit pana acum. Am comparat preturile si saltele la diferite marimi de la Domusflex si Ergoflex si e o diferenta de cateva sute de lei (noi, adica milioane vechi) intre ele. Acum un an mi-am luat o ortopedica Ergoflex de pe http://www.saltele-ortopedice.net si mi-au livrat-o gratis. Inca dorm bine pe ea si mai e in garantie cel putin un an de acum incolo, trebuie sa vad pe unde am pus factura. Oricum, n-am probleme cu Ergoflex. O seara buna!
Buna seara!daca mai este nevoie,am folosit si am vandut o perioada de cativa ani saltele ginginflex,de fapt mai am doua in uz una la socrii si una la bunici cea de la socri s-a deteriorat putin nu au stiut sa o intretina ,iar cea de la bunici este buna. Amandoua au circa sapte ani,EU ZIC CA-I BINE!.Sfatul pentru clienti indiferent de marca saltelei [aici ma refer la sistemul pe arcuri( indiferent ortopedic, superortopedic,pocket spring )]este ca odata la trei luni sa oitoarca de la cap la picioare ,iar la sase luni sa o intoarca de pe o parte pe alta,astfel arcurile se vor tasa uniform ceea ce asigura o durata mai lunga de viata saltelei.Ginginflex nu se mai fabrica erau facute la craiova arcurile erau foarte bune aceeasi sarma o folosesc cei de la saltex (apropo le recomand dar cumparate direct de la sediul din pantelimon acolo ai cel mai bun pret) dar le lipsea fata comerciala nu aveau etichete multe si colorate finsajele nu pareau asa calitative dar isi faceau treaba
Buna ziua! Saltelele Domusflex rezista foarte bine in timp mai ales daca folosesti si sfatul de mai sus.Cele mai apreciate modele pe arcuri sunt Roma si Opera si pot fi achizitionate la pret de producator de la Magazin saltele Noapte Buna http://www.noapte-buna.ro/
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.