Aerisirea caloriferelor iarna

buna, si eu am problema asta dar se incalzeste pe jumatate. vecinii nu au probleme. administratorul mi-a spus ca a prins caloriferul aer pe coloana si ca trimite el pe cineva sa faca o aerisire si tot va trebui sa intrerupa apa pe toata coloana. adica sa dau niste bani omului ca altfel poate sa imi puna el la intretinere golirea si umplerea coloanei. poate sa faca asa ceva legal?
Adica eu ar trebui sa platesc pentru reparatie? Pai atunci administratorul, casierul, femeia de serviciu, instalatorul pentru ce ii platesc daca de fiecare data cand se intampla ceva oricum scot bani? Si asa platesc cativa zeci de lei pentru diverse salarii de genul acesta si ei lucreaza 4 ore pe saptamana si iau salariul minim pe economie de la norma de 8 h pe zi! E revoltator!!!
Daca nu ati raportat la timp acest inconvenient (cam la jumatatea lui septembrie s-au facut umplerile de proba), vi se poate imputa operatiunea. Asta daca administratia v-a notificat cu privire la acest aspect. La mine s-au pus afise privitoare la incarcarea instalatiei, am avut aer pe coloana de la baie (raportat imediat ca nu se incalzeste complet) si s-a rezolvat in 2-3 zile, pana la umplerea instalatiei de catre RADET. Daca se simte "nevoia de o atentie" nu este legal! Dar este la latitudinea dvs.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.