Ajutor! Locuiesc intr-un apartament inchiriat destul de micut, al carui balcon a fost integrat in camera principala. Iar zidul care separa balconasul si bucataria este spart, cu o fereastra intre ele destul de marisoara. Casa e cocheta si calduroasa, dar din pacate mirosul ambiental devine din ce ce mai statut pe zi ce trece si cand intru in casa il simt cel mai puternic. Este in principal din cauza ca eu gatesc aproape zilnic si fumez si pentru aerisire exista o singura fereastra, cea de la balconas. O tin deschisa tota ziua chiar si acum dar tot miroase a aer inchis. In afara de a deschide usa de la intrare ca sa se faca curent n-am alta idee de rezolvare a problemei doar ca nu imi place sa stau cu usa deschisa ca la camin. Exista totusi o soltuie pe care ati putea sa mi-o recomandati? Ce as putea sa instalez ca sa nu fie nemultumit si proprietarul? Un aparat de aer conditionat, un ventilator, un filtru de aer (exista asa ceva)? Daca problema e doar scoaterea mirosurilor din casa, adica nu am umidtate sau condens, se poate rezolva si cu alte metode mai simple?