Hidroizolare bazin

buna ziua am o antrebare lucrez la o firma de constructii. am construit un bazin de decantare am turnat pe fund conform proiectului beton dar tot mai izvoraste apa si nu am gasit nici o solutie este ceva ce as putea opri apa .un adeziv orice .va rog sa ma ajutati.va multumesc mult.
Oprirea izvorului o faceti cu Peneplug: Peneplug Descriere pe scurt: Componenta de setare rapida; Opreste izvoare, si scurgeri de apa abundente Fisa tehnica: http://www.penetron-romania.eu/data-sheet/peneplug.pdf Ambalare: sac de 18 kg;/sac Apoi se trateaza suprafata cu suprafata cu Penetron Penetron: Descriere pe scurt: Material pentru impermeabilizarea structurilor de beton; Se aplica prin pensulare in 2 straturi Fisa tehnica: http://www.penetron-romania.eu/data-sheet/penetron.pdf Acoperire, (aproximativ) :15-16 mp / sac Ambalare saci de 22,68kg / sac Pentru aplicare, urmariti filmul de la adresa http://www.penetron-romania.eu/sistemul-penetron-video/ Daca aveti intrebari, sunati-ma va rog Ovidiu Zachia 0745-660527
Exista solutii la problema dvs. Produsul NORDPLUG fabricat in Italia poate bloca aparitia izvoarelor in bazin. Puteti suna la tel 0745053737 in Bucuresti sau la cbchemicals@yahoo.com
Este un domeniu de care ne ocupam. Solutii sunt - realizate cu materiale noi si tehnologie moderna. Pentru a stabili concret solutia la problema d.stra, va rugam sa ne contactati la nr. tel.0724.257.882 sau ne contactati la adresa: genida_ab@yahoo.com
Draga Karamalis, apa e o mare c.r.v.. E destul sa de greu sa te lupti cu ea si pe termen lung de obicei ea castiga batalia. In paralel cu solutiile de consolidare a caracteristicii de impermeabilizare a peretilor bazinului recomandate de ceilalti parteneri la discutii, iti recomand sa te gandesti daca nu cumva poti realiza un sistem perimetral de drenare realizat in jurul bazinului. In felul asta ai putea sa micsorezi presiunea exercitata pe peretii exteriori ai bazinului si sa conduci apa spre o zona de descarcare aleasa de tine. Nu am inteles din mesajul tau daca evacuarea produsului din bazinul de decantare se face gravitational catre o canalizare sau daca este vorba de fapt de o hazna de unde se extrage produsul cu o voma. Daca te aflii in prima varianta si dupa decantare evacuezi in canalizarea publica considera problema ca si rezolvata. Va trebuii sa legi conducta de colectare a drenului la racordul canal si in felul asta toata apa din jurul bazinului se va descarca spre canalizarea publica. In cazul in care ai un bazin respectiv o hazna izolata atunci e important ca punctul de descarcare a conductei de dren sa fie mai jos decat radierul bazinului. Poti imagina chiar si un fel de basa amplasata pe marginea exterioare a bazinului, obligatoriu sub nivelul radierului acestuia si in ea se va colecta apa din jurul bazinului de unde o vei putea evacua cu o pompa submersibila cu plutitor. Asta e o solutie care presupune evident existenta unui racord de curent. "Orice avantaj implica minim doua dezavantaje. " :) Succes
Buna ziua, Inseamna ca aveti infiltratii de apa care se pot etansa doar prin injectarea de rasini, alte variante de solutii ca materiale pe baza de mortar sunt tratamente de suprafata si nu rezolva problema in sine, ci doar stopeaza temporar infiltratiile de apa. Niste poze de la proiect are fi foarte bune pentru a intelege exact cauza aparitiei infiltatiilor de apa, pentru a elimina cauza si dupa aceea de etansat fisurile. Daca vreti sa va oferim o solutie corespunzatoare problemei dumneavoastra, nu ezitati sa ma contactati: ionela.stroe@mc-bauchemie.ro.
Buna ziua. Este o solutie pentru stoparea infiltratiilor. vezi acest link :http://www.pavistamp.com/producto.asp?id=107&i=ro&t=PAVIFIX tlf :0767211938
da se poate exista MAPELASTIC este un produs bi component produs de italieni si se vinde si la noi.se amesteca si se aplica un strat subtire cu o gletiera nu necesita slefuire sau alt ceva dup uscare devine cum e cauciucul se foloseste ff mult la bazine de inot terase etc.temp de aplicare sa nu fie prea ridic sau prea scaz medie mult succes
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.