Am o problema si vreau sa o rezolv.Am construit o casa in 2014 are incalzire in pardosesla cu fir electric si nu a fost nici locuita nici incalzita pana in noiembrie 2019.Problema este ca in acest tim

Am o problema si vreau sa o rezolv.Am construit o casa in 2014 are incalzire in pardosesla cu fir electric si nu a fost nici locuita nici incalzita pana in noiembrie 2019.Problema este ca in acest timp au aparut pete la imbinarea peretelui cu pardoseala niste pete de fapt ca o spuma alba care umfla tinciul dat pe perete care este solutia avand in vedere ca am curatat acea spuma si tinciul umflat am dat cu sika dupa care amdat iar tinci amorsa si vopsea.si a inceput sa reapara.Rog sami dati o solutie de reparare sau cum sa scap de belea.Va multumesc
Dupa cum vad in video,este vorba de o igrasie,ai hidroizolatie si thermoizolatie pe exterior?
Da are si hidroizolatie si termosistem
Ciudat!distanta fata de pardoseala unde ai incalzirea mi se pare cam mare.Acum......
am o casa in Sinaia in care nu locuiesc dar temperatura o mentin in minim 10grade ,asa ca nu am avut probleme niciodata cu umezeala
Am vazut pe un site ca foloseau o vopsea clorcauciuc care este pentru piscine stie cineva? Daca ar fi eficienta.
Nu stiu cum sa-ti explic mie nu mi se pare egrasie pentru ca nu face pete sau ingalbeneste
nu este rau sa folosesti ceva tip dikfolie sau primer
la dumneavoastra ar trebui tencuiala antiigrasie MAI. Tencuiala antiigrasie nu mai permite ca sarurile din zidarie sa patrunda in tencuiala si s-o afecteze.Curatati bine peretele, pana la zidarie,treceti cu cel putin 50 cm peste nivelul la care igrasia se vede cu ochiul liber. Aplicati apoi tencuiala antiigrasie MAI in straturi succesive de aproximativ 1 cm, cu grija mare sa fie uscate perfect si apoi se revine cu un nou strat. Peste tencuiala antiigrasie, nu se aplica glet de ipsos, vopsea de ulei, tapet...
Problema este ca tencuiala nu are nimic.Adica nu cade nu se pulverizeaza este intacta doar tinciul il ataca
Buna ziua. Aveti nevoie de un sistem activ de izolare, intrucat peretii inmagazineaza apa (motive diverse, lucrari executate incorect..etc). Singurul sistem care absoarbe apa din pereti si regleaza umiditatea interioara il gasiti aici: www.skamowall.ro. Este un sistem de izolare interioara cu un material poros 91%, silicat de calciu. Este folosit in tarile nordice de peste 20 ani, garantam disparitia mucegaiului.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.