Atentie la firma din Timisoara care foloseste pagina de Facebook MOBILA SI USI DE INTERIOR MOSNITA NOUA care spune ca comercializeaza mobila noua din Germania,posteaza pe Facebook poze furate de pe siteuri din strainatate si de fapt vinde mobila second hand si mobila de tip OUTLET zgariata,lovita si cu defecte!!! Locuiesc de multi ani in strainatate,recent am achizitionat un apartament in Bucuresti si am vrut sa il mobilez,reclama de pe Facebook a celor de la Mosnita Noua m-a determinat sa sun la ei,mi-a raspuns un domn foarte sigur pe el si convingator m-a asigurat ca toate modelele postate sunt la ei in cel mai mare showroom din vestul tarii si ca au cele mai ieftine si de calitate produse IMPORT GERMANIA. Am inchiriat un camion de 7,5 tone si am plecat la Timisoara conform spuselor domnului cu care am vorbit la telefon,sa mobilez apartamentul la un pret de 50% din pretul pietei,potrivit reclamei.... Cand am ajuns la Mosnita Noua,am avut surpriza vietii mele!!!!Cei 5000 mp de show room erau de fapt niste grajdiuri de la o fosta ferma dezafectata,in care erau inghesuite una peste alta sute de produse rupte si zgariate,aveau din sutele de modele publicate pe Facebook doar 2 modele,in hale era mai frig decat afara,atunci cand am intrebat unde sunt produsele pe care mi-au spus ca le au in showroom au raspuns senin ca se vand foarte repede si ca nu le mai au...Normal ca m-am suparat si le-am spus ca eu am venit cu masina inchiriata sa cumpar niste produse pe care ei mi-au spus ca le au in stoc ei mi-au spus ca daca tot am venit,sa imi aleg din gramada de produse rupte si zgariate,ca de,alea ce au,nu sunt bune???? Este incredibil cum mi-au vorbit si atunci cand le-am spus ca o sa ma adresez autoritatilor pt ca fac reclama mincinoasa,a fost chemat seful,un tip de o aroganta extrema si de la care m-am asteptat sa isi ceara macar scuze,dar va rog sa ma credeti ca mai aveam putin si eram si luat la bataie,am fost pur si simplu scos afara,injurat,si mi-a spus ca pot sa merg unde vreau eu ca el are relatii peste tot si nu i se intampla nimic... Marfa pe care el o prezinta ca noua este de fapt marfa din retururi plina de defecte,canapele si coltare din Polonia,le-am gasit si pe alte siteuri,iar mese si scaune sunt toate CHINA!!! Ma intreb ce pazeste Protectia Consumatorului si cum poate permite sa existe in piata asa firme??Am facut o sesizare,acum astept raspuns. Aviz celor care vor sa cumpere de acolo,pe Facebook cer banii inainte pe marfa apoi nu mai poti returna,platesti pentru marfa GERMANIA si primeste marfa rupta din CHINA!!! Sectiunea de review uri este inchisa ,daca scrii ceva negativ la ei te baneaza si iti sterg comentariul si prostesc oameni pe banda rulanta... Dati mai departe,nu vreau sa patiti si voi ca mine!!