Andrei Pavel

Nivel:
1 - 7 din 7 posturi
  pagina urmatoarepagina urmatoare pagina anterioara Pagina din 1 pagina urmatoare ultima paginaultima pagina
Subiect: Tratarea gardului de lemn - 23 Jul 2018, 11:09
Raspuns solutie
Puteti folosi grund silber holz care patrunde in fibra lemnului si asigura protectie impotriva fungilor. Pentru finisare folositi lazura sau lac Sauber Aqua sau Aeria Aqua Lazur, aplicata in 2 straturi. Se asigura astfel protectia la umezeala si ceilalti factori atmosferici
Subiect: Produse intretinere, protectie pentru lemn CASA IANCU - 19 Mar 2018, 10:08
Raspuns solutie
grund pentru lemn Silber Aqua si Aeria Aqua Lazur am folosit eu pentru lemn si s-a pastrat foarte bine. Lazura o gasiti in multe culori si mai inchise si mai deschise
Subiect: Tipuri de termosisteme: Avantaje - Dezavantaje - 28 Jun 2016, 12:22
Raspuns solutie
Nu se recomanda si placarea interioara deoarece nu mai permite aerisirea peretelui si in timp, poate duce la aparitia mucegaiului. Izolati apartamentul doar pe exterior, veti vedea ca va asigura confortul termic dorit. Referitor la tipul de polistiren, va pot spune ca cel grafitat are in compozitie grafit, izoleaza mai bine si in acest caz puteti folosi placi de grosime mai cica. Daca grosimea polistirenului nu reprezinta o problema, atunci mergeti pe varianta polistiren expandat EPS 80 cu grosimea de 10 cm. Este indicat sa luati intreg termosistemul de la acelasi producator pentru compatibilitatea materialelor. Eu am folosit toate materiale de la Adeplast si sunt foarte multumit.
Subiect: Placare casa cu piatra naturala - 19 Apr 2016, 18:12
Raspuns solutie
Poti folosi cu incredere Fixstone white - adeziv pentru piatra naturala care rezista la variatii mari de temperatura, in spatii umede sau uscate, dar atentie sa nu se aplice pe suport de lemn sau plastic
Subiect: Izolare beci - 23 Mar 2016, 19:43
Raspuns solutie
Indepartati stratul de tencuiala, aplicati o membrana hidroizolanta si apoi aplicati mortar hidroizolant Hidrostop 1000. Va recomand aplicarea lui in 2 straturi de 15 mm, cu pauza intre ele de cel putin 12 ore, iar stratul inferior sa se strieze cu ajutorul unei gletiere cu dinti pentru a mari aderenta stratului urmator.
Subiect: Adeziv polistiren grafitat - 13 Mar 2016, 16:36
Raspuns solutie
Pentru polistirenul grafitat puteti folosi Polistrol premium. Indicat ar fi sa luati intreg termosistemul de la acelasi producator pentru a fi sigur de compatibilitatea materialelor. Va recomand un calculator de preturi de la adeplast pentru mai multe tipuri de termosistem http://www.adeplast.ro/rezultat-calcul-termosistem/. Gasiti aici toate materialele de care aveti nevoie si va puteti face si un calcul estimativ.
Subiect: recomandare lavabila pentru baie - 29 Dec 2015, 10:13
Raspuns solutie
Vreau sa vopsesc tavanul si partea de sus a peretilor din baie, aproximativ 50 cm, cu o lavabila mai buna care sa apere peretii de mucegai
1 - 7 din 7 posturi
  pagina urmatoarepagina urmatoare pagina anterioara Pagina din 1 pagina urmatoare ultima paginaultima pagina
Răspunsuri soluţie
→ din toate forumurile
10 idei pentru dușuri walk-in care îi vor da băii tale un aer ultramodern
Multumesc :). Am folosit rigola
Perii tubulare manuale SIT - Poza 4
Va rugam sa consultati link-urile atasate acestui post
Pardoseli pentru industria alimentara - Sikafloor®-PurCem®
"Stimate Domn, Asa cum am detaliat in articol, aceste sisteme de pardoseli industriale...
Sisteme de automatizare pentru controlul temperaturii, ventilatiei si aerului conditionat SIEMENS
Buna ziua, Va rugam sa ne lasati o adresa de e-mail pentru a va contacta in privat. Ne...
Masina de spalat DAEWOO Nano Silver DWF 750 MPS
Va salut dle Ghita. Ma uitam pe acest forum ca sunt aproape 2 ani de la prima problema pe ...
vezi toate răspunsurile soluţie
Cei mai activi utilizatori
 GHITA
GHITA
2 posturi in ultima luna

Decebal_S
1 post in ultima luna

romormica
1 post in ultima luna

Ionut Rizescu
1 post in ultima luna

Daniela Dragnea