Flori

Membru din: 30-05-2012   |   Nivel: ★★

    12 posturi

     1 - 12 din 12 posturi
    Scris la data: 20 Dec 2012, 14:29
    Se recomanda ca temperatura din sufragerie sa fie in jurul valorii de 20ºC iar in dormitoare un pic mai mare, ar trebui sa aiba valoare de 22ºC. Cam astea ar fi valorile minime recomandate pentru confortul termic. Sper ca informatiile va pot fi utile.
    Scris la data: 05 Dec 2012, 16:50
    Nu stiu daca are vreo legatura insa citind articolul asta mi-am adus aminte ca existau pe internet la un moment dat niste joculete in care aveai o camera cu multe obiecte de tot soiul si trebuia sa gasesti diferite obiecte ascunse pentru a trece la urmatorul nivel.Ei bine, cam asa mi se pare si mie prima poza a articolului.Curiozitatea mea cea mai mare este cum gasesti ceva intr-o astfel de locuinta? Si chiar si oganizate in diferite sertare tot as avea problema asta...
    Scris la data: 05 Dec 2012, 16:02
    Acum eu nu vreau sa fiu ursuletul neprietenos insa daca vrei sa fii eco poti foarte bine sa iti iei un brad la ghiveci si dupa ce trec sarbatorile il plantezi in fata blocului.Cu ocazia asta salvam si stratul de ozon. Acum eu sunt de acord cu tine ca nu esti genul magia sarbatorilor si brad si alea alea dar cred ca sunt multi oameni care apreciaza lucrurile astea....si sunt multi care sufera din cauza ca nu au brad in casa.
    Scris la data: 05 Dec 2012, 13:16
    Poti sa iti cumperi de exemplu un bradut in ghiveci.Dupa ce trec sarbatorile il plantezi in gradina(daca stai la curte) sau il daruiesti cuiva care poate sa il planteze. Eu una nu as suporta ideea de a avea un brad artificial in casa.Unde ar mai fi spiritul craciunului, cum as putea sa ma bucur de sarbatori daca in casa nu miroase a brad?
    Scris la data: 21 Nov 2012, 17:05
    Si ce anume vi se pare absurd la aceasta idee? Consideratii ca adultii nu au nevoie de odihna, ei nu trebuie sa se recreeze? Mie din contra, mi se pare o idee foarte interesanta. Daca va uitati atent o sa constatati ca in parcuri sunt mese pentru tenis de masa sau mese de sah(la scara normala) si o sa vedeti ca oamenii chiar le folosesc....
    Scris la data: 20 Nov 2012, 15:17
    Exista un astfel de sah si in Romania, nu doar in Sarajevo.Eu am vazut un astfel de sah in Sibiu...Si pot sa va spun ca e genial sa joci sah la o asa scara. Am gasit si pe google o imagine din parcul unde este amplasat.
    Fisiere atasate
    Scris la data: 09 Nov 2012, 15:54
    Adica eu ar trebui sa platesc pentru reparatie? Pai atunci administratorul, casierul, femeia de serviciu, instalatorul pentru ce ii platesc daca de fiecare data cand se intampla ceva oricum scot bani? Si asa platesc cativa zeci de lei pentru diverse salarii de genul acesta si ei lucreaza 4 ore pe saptamana si iau salariul minim pe economie de la norma de 8 h pe zi! E revoltator!!!
    Scris la data: 07 Nov 2012, 16:54
    Buna ziua, Am si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta. De cateva zile RADET a inceput furnizarea agentului termic catre blocul in care locuiesc. Problema este ca din toata casa unul dintre calorifere(cel din dormitor) nu se incalzeste.Nu gasesc o supapa de aerisire sau ceva care sa ma ajute in acest sens. Ma puteti ajuta va rog? Cu cine pot lua legatura sau cum pot rezolva problema este extrem de frig in acel dormitor si nu am nici o solutie alternativa de incalzire.
    Scris la data: 30 Oct 2012, 15:14
    Site-ul oficial URBAN-INCERC este http://incd.blueneon.ro/ si pe prima pagina au link catre reteaua nationala seismica http://www.incerc.ro/indexrnsc.htm Presupun ca pot fi contactati pentru a li se adresa intrebarea.
    Scris la data: 29 Oct 2012, 09:24
    L-am facut mai mic si l-am si atasat.
    Fisiere atasate
    Scris la data: 29 Oct 2012, 09:20
    Buna dimineata, Verificati va rog e-mailul, fisierul este prea mare pentru a putea fi atasat. O zi buna!
    Scris la data: 15 Oct 2012, 12:56
    Buna ziua, Zilele acestea aveti si raspunsul.Am luat legatura cu cateva persoane si astept transferul de documentatii si vi le transmit. O zi buna!
     1 - 12 din 12 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.