Izolare pe interior la apartament etaj 9

Am cumparat recent un apartament intr-un bloc P+10 la etajul 9. Am observat ca in situatia in care sunt ninsori abundente urmate de topirea rapida a zapezii, pe peretii exteriori (in interiorul camerelor) apar "pete" de umezeala. Imi puteti da o solutie pentru izolare pe interior, deoarece nu-mi permit sa platesc montarea de schele pana la etajul 9 :). Mentionez ca blocul Nu este construit din placi prefabricate, pe cadastru scrie ca peretii exteriori sunt executati din zidarie portanta de BCA de 30 cm. va multumesc anticipat pentru sfat!
Ar trebui sa vorbim la telefon pentru detalii. Cu stima, Radu Teodor 0722 285 638
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.