Masina de spalat whirlpool 43135 cand stoarce cand nu...

Buna seara! Am o masina whirlpool 43135 care merge ok doar ca din cand in cand face figuri la stoarcere... Da apa afara, ia apa, incalzeste....am verificat nu are nimic pe evacuare....si totusi.... Uneori o scot din priza apoi la cca 20 minute dau pe stoarcere si functioneaza. Ce defect ar putea fi? Multumesc!
Are camera de aer infundata cu mizerie sau e defect presostatul.
Multumesc frumos Ghita! AM schimbat presostatul, furtunul nu e infundat....am suflat si se aude in apa din masina....dar creste nivelul apei mai mult decat trebuie. Cand dau pe un program de spalare ia apa si tot ia.....pana da sa se umple..... E un secret si aici sau ceva nu am facut bine....ma refer cand am schimbat presostatul..... Multumesc mult!
Ori ai schimbat presostatul cu apa in masina ori presostatul nu e identic ori totusi ai mizerie in camera de aer. Scoate toata apa din masina si sufla in furtun cu masina goala, fara apa, incearca dupa asta si vorbim dupa. Poti sa ma suni daca vrei,0723552783.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.