Turbine eoliene

Buna ziua, ma intereseaza foarte mult sa imi instalez o turbina cu ax vertical. Am inteles ca nu exista posibilitatea tehnica de a injecta curent in retea iar pe mine nu ma intereseaza sa investesc in sistemul de baterii (care costa destul de mult). Cat este de fezabila ideea de a face un sistem "pe direct" fara a folosi acumulatorii? Practic ma intereseaza ca in cazul unei avarii in retea sa consum direct ce da turbina in timp real (evident in limita a 2-3kw sau cat se produce). Iar in restul timpului,sa am o parte din consumatori asigurati de eoliana iar restul din retea. multumesc!
Salut , Noi suntem producatori de centrale eoliene verticale cu diverse puteri nominale ( de la 500 wh pana la 15 Kwh ) , pot fi folosite atat off-grid cat si on-grid , precum ai precizat doresti un sistem fara baterii pentru asta te sfatuim sa optezi pentru un sistem on-grid daca ai retea de electricitate in zona , in acest caz nu ai nevoie de baterii. Pentru mai multe detalii eoliene.verticale@gmail.com sau la telefon 0727.933.800. Atasam un clip cu o turbina proprie de 500 wh ce alimenteaza un sistem de iluminat permanent. http://www.youtube.com/watch?v=dE9O-KfYc1g Multumesc
Buna ziua, va multumesc foarte mult pentru raspuns. Aveti cumva un site unde pot vedea eolienele dumneavoastra? Retea electrica exista... dar sansele de a "injecta" curent in retea sunt minime. Asa ca eu am nevoie de o eoliana de 3-5KW care sa tina in viata un sistem de iluminare exterior atunci cand vine curent pe teava. Iar in cazul unei avarii sa comute spre casa unde sa asigure un minim de confort (iluminare interioara, functionarea frigiderului si alte maruntisuri).
Buna ziua , Momentan site-ul nostru este in constructie , putem conversa pe adresa de mai sau telefonic. Suntem in stadiul final de proiectare si testare pentru o eoliana verticala de 7 kw la 10 m/s vant , atasez imagini. Se pot construi diferite dimensiuni in functie de viteza media a vantului din zona dumneavoastra si puterea de care aveti nevoie Multumesc
Buna ziua, Ma intereseaza si pe mine un sistem de eoliana verticala. M-am uitat peste poze si va rog daca puteti descrie putin sistemul ( dimensiuni, "conditionari" la montaj etc ). Precizez ca intentia mea este de a monta o astfel de eoliana linga gard intr-o extremitate a curtii. Interesant ar fi si un reper de pret. Va multumesc
Buna ziua , Va putem oferi sisteme cu conectare la retea de 5 si 15 kwh (pentru vanzarea la 750 lei/Mwh livrat a enegiei in exces in reteaua nationala ) sau sisteme autonome de 5 kwh cu stocare in acumulatori , pentru mai multe informatii cu privire la sistemele oferite la adresa de web : www.eoliene-verticale.ro Pentru oferta de pret va rog sa ne adresati o cerere de oferta pentru produsele de care sunteti interesat la : office@eoliene-verticale.ro Turbinele sunt verticale si sunt in acord cu reglementarile in vigoare , amplasarea se poate realiza atat in zonele nepopulate dar cu precadere in zonele populate. Va multumesc, Gherasim George Marian Eili Wind Turbine
Linkuri
Va pot furniza o turbina cu ax vertical Savonius - Darreus de 3 kw cu tot cu echipamentele electronice ptr conectarea la retea , pretul fara instalare 15.500 euro. Pentru detalii suplimentare mail pe office@my-energy.ro Ing.Murea Romeo / Brand Manager my-energy/my-mobility
Va pot furniza o turbina cu ax vertical Savonius - Darreus de 3 kw cu tot cu echipamentele electronice ptr conectarea la retea , pretul fara instalare 15.500 euro. Pentru detalii suplimentare mail pe office@my-energy.ro Ing.Murea Romeo / Brand Manager my-energy/my-mobility
Buna ziua, De exemplu aceasta instalatie pentru iluminat ar putea fi o solutie pentru cazurile cand se intrerupe curentul de a ilumina o casa? Si la ce pret este aceasta turbina de 500 wh? Multumesc
Va salut, Am turbine cu ax vertical de 300w , care sunt perfecte pentru uz casnic. Nu necesita intretinere , nu se defecteaza , merg si in furtuna. Pretul este de 1240 euro si in afara de turbina mai primiti si controlerul. Trebuie sa ii faceti doar stalpul conform schitei , si sa o conectati la baterii. Pentru mai multe detalii office@my-energy.ro
Buna ziua, Multumesc pentru raspuns, Aceasta turbina de 300W - ca orientare ce ar putea alimenta? de exemplu 3 becuri de 100 sau alte exemple. multumesc anticipat.
TURBINA PRODUCE TEORETIC 300W/ORA LA O VITEZA A VANTULUI DE 8M/S , DEPINDE IN CE BATERII INCARCATI CURENTUL PENTRU A PUTEA CUANTUMIZA CE ALIMENTATI
Am inteles, deci pe langa pretul turbinei este necesar si achizitionarea de Baterii, care intre ce capacitati se gasesc si la ce pretuiri? Multumesc mult
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.