Sugestii de obiective arhitecturale in Bucuresti?

Buna, are cineva sau imi poate recomanda un ghid cat mai complet cu arhitectura Bucurestiului, ceva care sa contina obiectivele turistice, de la cladiri istorice la arta modern si muzee?
E cam dificil de gasit pt. ca majoritatea s-au mutat online. Dar am gasit intr-o librarie online ceea ce cred ca va intereseaza (link-ul mai jos). Spor la batut strazile!
Linkuri
ArCub dar parca prin OAR sau UAR a scos la un moment dat un ghid "Bucuresti. Arhitectura si modernitate, un ghid adnotat". Nu stiu daca se gaseste in librarii, eu il am primit de la un arhitect. Arte texte in romana si engleza despre o serie de constructii mai noi si mai vechi din Bucuresti, are si harti si adrese si scurte prezentari ale cladirilor, eu zic ca e foarte util indiferent daca aveti nevoie de el pentru turism sau vreo documentare mai consistenta.
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.